Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kate Winslet

21. 4. 2012

winslet4.jpgKate Winslet je povoláním herečka. Narodila se 5. října 1975 v Readingu v Anglii. Nyní jí je 36 let.

 Odmalička byla obklopená divadlem a herectvím, protože obě její sestry i rodiče se věnovali herecké kariéře.  Nadaná Kate začala studovat divadelní umění již od 11 let. 

První profesionální debut měla v bristké televizi, jako dětská mluvčí pro cereálie. Následně nastoupila na střední uměleckou školu.  V roce 1991 ji absolvovala a začala svou divadelní kariéru v adaptaci Secret Diary of Adrian Mole and Peter Pan".

Její první úspěšná role je v kriminálním dramatu Nebeská stvoření, kde představuje Juliet Marion Hulme.

O rok později si zahrála princeznu Sarah v  A Kid in King Arthur´s Court. Ve stejném roce ještě představovala Mariance v romantické komedii Rozum a cit. 

Za svou práci získala mnoho ocenění, včetně nominaci na Oskara pro nejlepší herečku ve vedlejší roli. Kate pokračovala v získávání dobré pověsti následující rok, za roli v adaptaci Hamleta a veleúspěšném filmu Titanic po boku Leonarda Di Capria. V tomto filmu získala již druhou nominaci na Oskara za její výkon v roli Rose, čímž se stala nejmladší herečkou v historii s tímto již druhým oceněním.

Velký úspěch Titanicu ohromil Kate natolik, že se raději rozhodla, nevzít si další velikou roli. Zahrála si roli mladé hippie ve filmu Hideous Kinky.

Roku 1999 představila mladou ženu, hledající duchovní osvícení, ve filmu Jako dým. 

V roce 1998 se provdala za Jamese Threapletona. V Londýně roku 2000 se jim narodila dcerka Mia Honey. Bohužel, o rok později došlo k rozvodu. Kate se však v roce 2003 provdala znovu, za Sama Mendese, se kterým má syna Joa Alfieho Winsleta Mendese.  Roku 2009 získala  oscara za roli v Předčítači.  Fotky s Kate:

 

winslet1.jpg

Kate Winslet

 

 

winslet2.jpg

Kate jako Rose ve filmu Titanic

 

 

winslet3.jpg

Kate Winslet v blond vlasech

 

 

winslet5.jpg

 

Kate jako Rose v Titanicu s  proslulým "srdcem oceánu"

 

 

winslet6.jpg

 

Kate Winslet a Leonardo Di Caprio jako Rose a Jack

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Super:)

(Theresa, 23. 4. 2012 13:07)

Ahoj, skvělý článek... jsi šikovná.Kate má rádo tolik lidí, že si většina z nich tenhle článek jistě přečte :) Budu tě navštěvovat...

Re: Super:)

(Týna, 23. 4. 2012 21:08)

Dííky Theres :)! Taky budu tvojí návštěvnicí :)

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 43754
Měsíc: 549
Den: 4