Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karl Lagerfeld

21. 4. 2012

karl4.jpg

Karl Lagerfeld je jeden z nejuznávanějších módních návrhářů druhé poloviny 20. století. Povoláním je módní návrhář a fotograf. Narodil se v Hamburgu v Německu, dne 10. září 1933. 

Jeho otec pocházel ze švédské rodiny působící v investičním bankovnictví a vlastní jmění vydělal, když začal v Německu vyrábět kondenzované mléko. Jeho matka pocházela z Německa. Karl měl několik nevlastních sourozenců.

Karl se proslavil jako nezávislý tvůrce a také spoluprací s velkými módními značkami, jako Chloé, Fendi nebo Chanel. V 80. letech vytvořil svoji značku "Lagerfeld", která se zaměřila na výrobu parfémů a kolekčního oblečení. Významnou roli sehrála i jeho spolupráce se známými umělci. 

 

Roku 1953 emigroval spolu se svou matkou do Paříže. Ve svých 22 letech si výhrou v v soutěži o nejlepší návrh kabátu vysloužil pozici u Pierra Balmaina. Soutěže se tehdy účastnil i Yves Saint Laurent, který si odnesl první cenu v kategorii šatů. Po třech letech se přesunul k Jean Patouovi, kde ho to však taky brzy přestalo bavit. Zkusil znovu studovat, ale zjistil, že to není to pravé. Z peněz, které mu poskytla jeho rodina, si zařídil malý obchod v Paříži. 

 

 

V roce 1982 začal pracovat jako hlavní návrhíř Chanelu, tuto pozici si drží dodnes.  Neztrácí však nic na své kontroverznosti. Na začátku 90.let oslovil několik striptérek a bývalou italskou hvězdu filmů pro dospělé, Moanu Pozzi, aby se jako modelky zúčastnily přehlídky jeho černobílé kolekce. Karl vytvořil několik legendárních kousků, jako jeho sprchové šaty, netradiční vyjížďkové šaty a samozřejmě velké množství výstředních, avšak výjimečných klobouků. 

 

Lagerfeld navrhl v roce 2004 některé modely pro celosvětovou koncertní šňůru Madonny. Stejně tak měl i svůj podíl na modelech pro koncertní tour Showgirls australské zpěvačky Kylie Minogue. 

 

Karl je také vášnivý fotograf. Nafotil sérii aktů jihoafrického modela Davida Millera, vydanou pod názvem Visionaire 23: The Emperor's New Clothes. Také často pracuje s Vanessou Paradis. 

Roku 2005 se stal hlavní postavou reality show Signé Chanel, která dokumentovala proces vytváření podzimní a zimní dámské kolekce značky Chanel. 18. prosince 2006 pak Karl ohlásil novou kolekci pro ženy i muže s názvem K Karl Lagerfeld. Obsahovala různorodé džíny a třička různých velikostí

Karl se proslavil svojí neuvěřitelnou změnou váhy- za 13 měsíců shodil 42 kilo. "Prostě jsem se chtěl oblékat jinak. Chtěl jsem nosit věci od Heidi Slimane." řekl Lagerfeld. Dietu Lagerfeldovi přesně na tělo vytvořil Dr. Jean-Claude Houdret. Z jejich spolupráce následně vznikla kniha The Karl Lagerfeld Diet.

Jeho původní příjmení bylo "Lagerfeldt". "T" ale odtrhl, protože se to prý líp vyslovuje a vypadá víc obchodně. Lagerfeld si převedl celou svou kolekci 60000 hudebních CD na přehrávače iPod. Vlastní jich asi 70 a má je ve svých rezidencích po celém světě

Citát "Bez vůně není luxusu" pochází právě od Karla. Jeho parfémy, jako Lagerfeld Chloé, Lagerfeld Chloé Narcisse nebo Lagerfeld Sun Moon Star jsou k zakoupení na parfem.cz. 

Oblečení od Karla Lagerfelda můžete zakoupit na www.karl.com Většina z nich patří k haute couture!

 

Fotky s Karlem Lagerfeldem:

karl1.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

karl2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

karl3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotky Karlových modelů:

 

karl-model1.jpg

 

 

 

 

karl-model2.jpg

 

 

 

 

karl-model3.jpg

 

 

 

karl-model4.jpg

 

 

 

 

 

karl-model5.jpg

 

 

 

karl-model6.jpg

 

 

 

 

 

karl-model7.jpg

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:

(Týna(majitelka), 6. 5. 2012 16:40)

No je teda bůh! Žeru jeho i jeho věci :D. Jeho s mírou, samozřejmě :D. Děkuju za pochválení článku ;)

Karl Lagerfeld je bůh!

(Theresa, 26. 4. 2012 22:31)

Je to bůh! Jeho návrhy jsou legendární a sám o sobě působí jako milionový člověk... Hezký článek ;)

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 52969
Měsíc: 630
Den: 16